Claudia Joséphine Rose Cardinale 1938. április 15-én született Tunisban, francia és szicíliai származású családban.
Bár szülei tanárként képzelték el a jövőjét, ő már gyermekként a színpad iránt vonzódott.
Tizenhét éves korában szörnyű traumát élt át, amikor nemi erőszak áldozata lett, amelynek következtében teherbe esett.
Fiát Franco Cristaldi olasz filmproducer fogadta örökbe.
1957-ben, miután megnyert egy tunéziai szépségversenyt, jutalomként a Velencei Filmfesztiválra utazott.
Itt azonnal felkeltette a producerek figyelmét, és a Vides Films stúdió hétéves szerződést kötött vele.
Cardinale az 1958-as Palimadarak című filmmel debütált a vásznon, amely azonnal széles körű népszerűséget hozott számára, és Európa egyik legünnepeltebb szexszimbólumává tette. 1960-ban már világsztárokkal, például Alain Delonnal szerepelt a Rocco és fivérei című filmben, és szerepet kapott Federico Fellini ikonikus alkotásában, a 8 ½-ban (1963) is.
Tehetségére Hollywoodban is felfigyeltek, ahol olyan filmekben tűnt fel, mint a Párduc (1963) és A cirkusz világa (1964). Különösen szoros szakmai kapcsolat alakult ki közte és a neves rendező, Luchino Visconti között, akivel több sikerfilmen dolgoztak együtt, például a Vaghe stelle dell'orsa... (1965) című alkotáson. 1968-ban Sergio Leone klasszikusában, a Volt egyszer egy vadnyugat-ban játszott, amely karrierje csúcsát jelentette. Azóta is számos filmben szerepelt.
Claudia Cardinale két gyermek édesanyja. 1999 óta az UNESCO női jogokért felelős jószolgálati nagykövete, a francia Becsületrend lovagja, és elkötelezett támogatója az LMBTQ közösség jogainak.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.