Jessica Phyllis Lange 1949. április 20-án született az Egyesült Államokban, Minnesotában, Cloquet városában.
Édesapja, Albert John, német és holland származású tanár és utazó ügynök volt, míg édesanyja, Dorothy Florence, finn gyökerekkel rendelkező háztartásbeli. Jessica két nővérével (Ann és Jane) és egy öccsével (George) nőtt fel.
Apja munkája miatt a család gyakran költözködött, végül Cloquet-ben telepedtek le, ahol Jessica befejezte a középiskolát. 1967-ben a Minnesotai Egyetemen kezdett művészeti és fotográfiai tanulmányokat, de azokat nem fejezte be, mert férjhez ment egyetemi szerelméhez, Paco Grandéhoz. A pár egy kisbusszal keresztül-kasul bejárta az Egyesült Államokat és Mexikót, majd Párizsban telepedtek le, ahol azonban különváltak.
Jessica Párizsban pantomimet tanult, majd táncosként az Opéra-Comique társulatához csatlakozott.
Később egy divatillusztrátor fedezte fel, aminek köszönhetően modellként kezdett dolgozni. 1973-ban visszatért az Egyesült Államokba, és New Yorkban pincérnőként vállalt munkát.
Modellkarrierje során figyelt fel rá Dino de Laurentiis hollywoodi producer, aki élete első filmszerepét ajánlotta neki az 1976-os King Kong című filmben.
Bár a film vegyes kritikákat kapott, Jessica alakítását Golden Globe-díjjal jutalmazták a legjobb debütálás kategóriában.
A következő években olyan emlékezetes filmekben szerepelt, mint A postás mindig kétszer csenget (1981), a %% (1982) című életrajzi dráma, valamint az Aranyoskám (1982). Utóbbi két alakításáért Oscar-díjra jelölték, de a díjat végül a Zenedoboz című film mellékszerepéért kapta meg. Emellett számos más rangos szakmai elismerést is magáénak mondhatott.
Karrierje során olyan filmekben tűnt fel, mint a Macska a forró bádogtetőn (1985), a Bűnös szívek (1986) és a magyar vonatkozású Zenedoboz (1989), amelyért ötödször jelölték Oscar-díjra.
A kilencvenes évek elején számos sikeres alkotásban láthattuk, például A nő nem felejt (1990), Cape Fear - A rettegés foka (1991) és O Pioneers! (1992). Népszerűsége tovább nőtt, a Kék ég (1994) című filmben nyújtott alakításáért újabb Oscar-díjat kapott, míg A vágy villamosa (1995) televíziós feldolgozásában nyújtott teljesítményéért negyedik Golden Globe-díját is elnyerte.
Jessica Lange karrierje az ezredforduló után is töretlen maradt. Az elmúlt években olyan filmekben láthattuk, mint Fogadom (2012) és Hazárdjáték (2014). Emellett az Amerikai Horror Story című sorozatban is szerepelt, amelyért 2011-ben Golden Globe-díjat nyert. A színésznő napjainkig aktív, és továbbra is az egyik legelismertebb művész Hollywoodban.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.